Zawody Gruntowe o Puchar Zarządu Koła – wyniki

W niedzielę 24 września 2023 r. na suchedniowskim zbiorniku odbyły się Zawody Gruntowe o Puchar Zarządu Koła. Zbiórka zawodników miała miejsce na skarpie przy ul. Dawidowicza o godz. 6:00, gdzie do rywalizacji stanęło 14 uczestników.

Prezes Koła Rafał Kutwin przywitał zgromadzonych wędkarzy, życząc owocnych połowów. Kap. sportowy Mariusz Adamczyk wraz z sędzią Michałem Łubkiem bliżej przybliżyli zasady rywalizacji.

Każdy z uczestników wylosował jedno z miejsc ulokowanych wzdłuż brzegu przy ul. Dawidowicza, po czym przystąpiono do przygotowania sprzętu, na co wędkujący mieli ok. 45 minut.

O godz. 7:00 rozpoczęto wędkowanie po wydanym sygnale sędziowskim.

Poranek był deszczowy i pochmurny, choć wyjątkowo ciepły jak na jesień. Wędkowanie trwało do godz. 12:00. Brania były zróżnicowane. Na stanowiskach ulokowanych bliżej grobli/parku do siatek zawodników trafiały karpie. Im bliżej wschodniej strony zbiornika, tym z braniami było nieco gorzej. Dominowały drobne leszcze i płocie.

Metoda połowu ograniczała się do połowu z gruntu i w związku z tym zestawy zawodników były różnorodne. Część zawodników zdecydowała się na połów na tradycyjny zestaw z koszykiem zanętowym, pozostali postawili na „method feeder”. Łowiono na robaki, pellety, kulki proteinowe, kukurydzę. Odległości rzutu zestawów również były zróżnicowane, tak jak głębokość wody w obrębie stanowisk poszczególnych wędkarzy.

Komisja sędziowska po zważeniu okazów wytypowała zwycięzców. Pierwsze miejsce, a zarazem Puchar Zarządu Koła zdobył kol. Rafał Ślusarczyk z wynikiem 14755 pkt., co przekładało się na niecałe 15 kg ryb. Tutaj o wyniku stanowiły dwa karpie o wadze odpowiednio ponad 5 i 6 kg. Pozostałą wagę stanowiły drobne płocie i leszcze. Taka ilość pozwoliła na wygraną.

Z niewiele słabszym wynikiem 9405 pkt., na drugim miejscu uplasował się kol. Artur Sieczka, który złowił pięknego karpia pełnołuskiego tzw. „sazana” oraz sporą ilość leszczy i płoci.

Trzecie miejsce objął kol. Maciej Szraucner z wynikiem 5220 pkt., któremu również udało złowić się karpia.

Pozostałe miejsca w klasyfikacji wywalczone były głównie drobną płocią i leszczem. Warto wspomnieć, że niemal nikt nie pozostał bez ryby w zawodach.

Zwycięzcom zawodów wręczono okolicznościowe puchary i dyplomy. Dziękujemy obecnym za uczestnictwo w zawodach i zapraszamy na kolejne, o czym będziemy informować naszymi kanałami społecznościowymi.

1. Rafał Ślusarczyk – 14755 pkt.

2. Artur Sieczka – 9405 pkt.

3. Maciej Szraucner – 5220 pkt.