Towarzyskie Nocne Zawody Gruntowe – fotorelacja

5W miniony weekend z dnia 14 na 15 lipca wędkarze z Suchedniowa mieli okazję rywalizować między sobą w Towarzyskich Nocnych Zawodach Gruntowych. Rozpoczęcie zawodów miało miejsce o godz. 19:00. Kapitan sportowy kol. Ryszard Tusznio powitał zgromadzonych zawodników, przedstawił zasady połowu, a następnie przystąpiono do losowania miejsc.

Dwudziestu trzech zawodników rozlokowanych na brzegu wzdłuż „grobli” miało ponad 10 godzin czasu na wykazanie się swoimi umiejętnościami w połowach ryb z gruntu w porze nocnej. Pogoda tego wieczoru przypominała bardziej jeden z dni listopada, niż wakacyjny lipcowy wieczór. W strumieniach deszczu wędkarze rozkładali swój sprzęt z nadzieją na poprawę aury oraz dobre wyniki. Tuż po rozpoczęciu rywalizacji pojawiły się pierwsze brania. Do siatek zawodników trafiały głównie małe leszczyki i płotki, choć co niektórym zawodnikom wpadały do siatek również i większe okazy.

W miłej atmosferze rywale wyciągali z wody kolejne sztuki. Część wędkarzy, która nastawiła swoje wędki na połów sandacza nadal czekała na to jedno, solidne branie drapieżnika – niestety bez efektów. Nastał zmierzch, a w oddali cały czas słychać było najrozmaitsze dźwięki elektronicznych sygnalizatorów oraz pickerowych „dzwoneczków” – to sygnał, że ryby tej nocy nie spały. Pogoda również stała się bardziej przyjazna – przestało padać, wiatr ucichł. Zabawa z „leszczykami” trwała do godz. 6:00 rano, po czym komisja sędziowska rozpoczęła ważenie zdobyczy.

Największą ilość punktów, a tym samym pierwsze miejsce zdobył kol. Piotr Konefał – 5526, co oznacza że w jego siatce znajdowało się aż ponad 5,5kg ryb! (W tym 2 sztuki leszczy o wymiarach 52 oraz 48 cm). Na drugim miejscu ulokował się kol. Tomasz Świtek z niewiele mniejszą ilością punktów – 4528 (4,5 kg ryb). Trzecie miejsce objął kol. Marcin Dulęba z sumą punktów równą 2935 (2,9kg). Pozostali zawodnicy również mieli dość okazałą ilość punktów (IV. Cezary Sztando [2763 pkt.], V. Rafał Kowalik [2757 pkt.], VI. Konrad Pająk [2700 pkt.]).

Warto podkreślić, że łącznie podczas zawodów złowiono blisko 23kg okazów, w tym głównie leszczy, co jest bardzo dobrym wynikiem. Czołowi zawodnicy zostali obdarowani pamiątkowymi pucharami oraz sprzętem wędkarskim. Na „śniadanie” zawodnicy mieli okazję skosztować gorącej kiełbaski na przygotowanym specjalnie ognisku. Dziękujemy zawodnikom za przybycie i życzymy równie dobrych efektów na kolejnych zawodach gruntowych, które odbędą się 25 sierpnia.