Dzień Dziecka z Kołem PZW w Suchedniowie

16W minioną niedzielę 3 czerwca Zarząd Koła PZW w Suchedniowie przy pomocy wielu dobrodusznych sponsorów zorganizował imprezę dla najmłodszych adeptów wędkarstwa pod tytułem „Zabawa z wędką”. Pod nazwą tą kryją się organizowane corocznie zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Ta tradycyjna już w naszym Kole Wędkarskim i mieście impreza organizowana jest już od 28 lat! Przypomnijmy – pierwsza tego typu impreza miała miejsce dnia 22 lipca 1984 roku i kultywowana jest rokrocznie. Ta specyficzna forma umilenia dzieciakom ich święta cieszy się w naszym mieście ogromną popularnością. Co roku w zawodach startuje blisko setka dzieciaków, a tym razem udział w „zabawie” wzięło 86 dzieciaków, w tym chłopcy i dziewczynki. Mnożąc tą liczbę przez opiekunów, dziadków, rodziców oraz inne osoby uczestniczące w tym wydarzeniu, można stwierdzić, że w imprezie wzięło udział blisko 300 osób. Poza Świętojankami jest to największa tego typu impreza organizowana nad suchedniowskim zbiornikiem.

Oficjalne rozpoczęcie miało miejsce w parku przy zaporze suchedniowskiego zalewu o godzinie 15:00. Prezes Koła PZW w Suchedniowie kol. Mieczysław Ciszewski powitał zgromadzone dzieciaki, młodzież i opiekunów, podziękował za liczną obecność i życzył przyjemnej zabawy we współzawodnictwie. Kapitan sportowy zawodów wędkarskich kol. Ryszard Tusznio przedstawił najmłodszym zasady rywalizacji – poza zdjętym wymiarem na okonia i jazia wszystkie ryby musiały być łowione zgodnie z regulaminem amatorskiego połowu ryb (do punktacji zaliczano płoć o długości min. 15 cm, lina oraz leszcza o długości min. 25 cm, karpia – min. 35 cm). Po wylosowaniu stanowisk dzieciaki wraz z opiekunami udały się na swoje stanowiska, by przygotować sprzęt do połowu. Po oddanym sygnale na start, dzieciaki miały półtora godziny czasu na osiągnięcie wymarzonych efektów.

Czas ten pozwolił organizatorom na przygotowanie odpowiednich nagród i upominków ufundowanych przez lokalne firmy i instytucje od lat wspierające nasze Koło w organizacji tej wspaniałej imprezy. Do akcji w tym roku przyłączyła się Pani poseł na Sejm Marzena Okła-Drewnowicz, Pani poseł na Sejm Maria Zuba, wiceburmistrz UMiG Pan Stanisław Kania, starosta skarżyski Pan Michał Jędrys oraz następujące firmy i lokalnie działające instytucje:

– Pan Cezary Błach prezes Suchedniowskiej Korporacji Samorządowej
– Pan Tadeusz Odzimek
– Drób-Pol Pan Krzysztof Piwowarczyk
– Darpol Pan Dariusz Kabała
– Bank Spółdzielczy Suchedniów
– PHU Stolarz Państwo Grażyna i Czesław Magdziarz
– Wod-Gaz Pan Andrzej Miernik
– Deltabud Pan Krzysztof Łakomiec
– Dendron Pan Przemysław Działak
– NSZZ Solidarność Marywil S.A.
– ZWK Marywil S.A.
– Związek Zawodowy Pracowników Marywil S.A.
– Rzemiosło Pan Henryk Krasowski
– PWOD-TKAN Pan Tadeusz Przygoda Pan Tomasz Pietrasiewicz
– Metalika Pani Anna Borowiec
– Piekarnia Jedynka
– PH Duo Panowie Jacek i Wiesław Więckowscy
– Pan Ryszard Baumert
– Pan Michał Krogulec ELEKTROART
– Pani Teresa Kamińska sklep wędkarski i serwis telefonów komórkowych
– Sklep Wędkarski Pan Cezary Sztando
– Sklep Wędkarski ,,FUX” Pan Michał Białkowski
– Sklep Wielobranżowy ,,Cezar” Aleksandra Adamczyk
– Koło PZW Suchedniów
– Klub Wędkarski Kabanior

Pomimo faktu, że tego dnia brania specjalnie nie dopisywały, najlepsi z najlepszych zostali wyłonieni przez komisję sędziowską. W siatkach uczestników dominowały jazgarze, ale padło również kilka sztuk ładnych okoni oraz płoci. Przewidziany „jaź” również dał się złapać na przynętę dwóm zawodnikom. Rodzice i opiekunowie również mieli „wystarczające współzawodnictwo” podczas zarzucania zestawów, odplątywania skręconych żyłek, czy uwalniania przynęty z zaczepów – jak widać „Zabawa z wędką” to impreza nie tylko dla najmłodszych, ale również i dla rodziców, którzy mogli w ten sposób miło spędzić czas, odrywając się od problemów dnia codziennego. Dzięki zaangażowaniu wspaniałomyślnych sponsorów tej wędkarskiej imprezy, każde dziecko otrzymało paczkę ze słodyczami, a dla „wędkarzy” i „wędkarek”, które wykazały się najlepszymi efektami oprócz „słodkich paczek” przyznane zostały indywidualne nagrody w postaci akcesoriów wędkarskich, zabawek, upominków nawiązujących do tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 oraz innych nagród, które przyniosły dzieciakom najwięcej radości. To właśnie nagrody i wyróżnienia stanowiły dla dzieci najważniejszą część imprezy, co dało się zauważyć podczas wręczania upominków. Zarząd Koła PZW w Suchedniowie składa serdeczne podziękowania wszystkim wymienionym sponsorom, którzy hojną ręką wspomogli tę imprezę przyczyniając się do ufundowania „słodkich paczek” oraz upominków dla wszystkich uczestników imprezy.

Najlepszym uczestnikom zostały przydzielone następujące lokaty zgodnie z zasłużonym wynikiem:

Kategoria dziewcząt: Chłopcy 10 – 13 lat: Chłopcy 5-9 lat:
1. Pajek Izabela 1. Odzimek Krzysztof 1. Przygoda Karol
2. Pajek Julia 2. Dulęba Daniel 2. Miernik Kacper
3. Kabała Karolina 3. Siechowicz Kamil 3. Bolechowski Antoni

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałej, a przede wszystkim cierpliwej postawy i życzymy dalszego zaangażowania na wędkarskiej niwie. Tymczasem zapraszamy dzieciaków oraz młodzież szkolną na kolejne zawody wędkarskie, które odbędą się w okresie wakacyjnym pod hasłem „Wakacyjna Liga Wędkarska”, gdzie będzie można utrwalić i udoskonalić wędkarskie „wyczyny” w gronie rówieśników.