Zawody Gruntowe na rozpoczęcie sezonu wędkarskiego 2011

7W minioną sobotę dnia 16 kwietnia suchedniowscy „moczykije” mieli okazję wziąć udział w rywalizacji wędkarskiej w towarzyskich zawodach gruntowych na rozpoczęcie sezonu. Frekwencja zawodników okazała się niezwykle dobra, bowiem na zbiórce „pod dębem” o godz. 15:00 stanęło 27 uczestników.
Kap. sportowy Ryszard Tusznio przywitał zgromadzonych wędkarzy, objaśnił zasady wędkowania, a następnie przystąpiono do losowania stanowisk. Wędkarze z całym osprzętem udali się na wylosowane stanowiska, gdzie dopracowywali smakowite zanęty i przynęty. W powietrzu unosił się miły aromat wanilii i innych sekretnych zapachów, których składu wędkarze nie zdradzają. Tuż po rozłożeniu sprzętu zawodnicy przystąpili do punktowego nęcenia w obrębie swojego rewiru. Na haczykach zawodników pojawiała się głównie pinka i ochotka. Ze względu na zimne noce wędkarze montowali delikatne zestawy i w większości ustawiali się na płoć. Już w pierwszych minutach rywalizacji pojawiły się pierwsze brania. Do klasyfikacji były przyjmowane wyłącznie osobniki wymiarowe i nie objęte okresami ochronnymi. Z kolejnymi minutami nadeszły kolejne brania. Wymiarowe płocie trafiały do wędkarskich siatek, lecz o wiele więcej było tych okazów niewymiarowych, które mogły zobaczyć jak wygląda nasz suchedniowski zbiornik „z lotu ptaka”.
Po blisko czterech godzinach współzawodnictwa o godz. 19:00 komisja sędziowska przystąpiła do ważenia zdobyczy. Wszystkie złowione okazy zgodnie z zasadą „nie zabijaj” trafiały z powrotem do wody. W siatkach rywali dominowały „płotki”. Najlepszym zawodnikiem okazał się kol. Dulęba Marcin z sumą punktów – 525, co dało mu pierwsze miejsce. Tuż za nim na drugim miejscu ulokował się kol. Bilski Paweł z niewiele mniejszą liczbą przyznanych punktów – 465. Trzecie miejsce objął kol. Tadeusz Pasek – 385 pkt. Czołowi zawodnicy zostali obdarowani nagrodami w formie sprzętu wędkarskiego, a następnie w miłej atmosferze przystąpiono do pieczenia kiełbasek.

Gratulujemy zwycięzcom tegorocznych zawodów i życzymy sukcesów w tegorocznym sezonie wędkarskim, a fanatyków spinningu zapraszamy na rokrocznie organizowane zawody spinningowe, które odbędą się dn. 30 kwietnia.

Klasyfikacja zawodników:

1. Marcin Dulęba – 525 pkt.
2. Paweł Bilski – 465 pkt.
3. Tadeusz Pasek – 385 pkt.