Podlodowa rywalizacja suchedniowskich wędkarzy

Zwycięzcy zawodów podlodowych 2011Piątego marca najwytrwalsi sympatycy wędkowania spotkali się o godz. 8:00 nad suchedniowskim zalewem, by móc ze sobą rywalizować w zawodach podlodowych „o Mistrzostwo Koła”. Pomimo silnego wiatru i niskiej temperatury na zbiórce stanęło 14 zawodników. Kapitan sportowy kol. Ryszard Tusznio powitał zebranych, omówił zasady wędkowania i wyznaczył teren na tafli lodowej przeznaczony na stanowiska. Wędkarze udali się ze świdrami na lód szukając najbardziej łownych otworów. Większa część wędkarzy jako przynęty używała „mormyszki” uzupełnionej ochotką lub pinką. Ci, którzy jako przynęty użyli „błystki podlodowej” mieli zdecydowanie słabsze efekty. Zawodnicy podrywając przynętę od dna emitowali ruch słabej, chorej rybki, co kusiło pasiastych drapieżników do ataku. Kolczaste jazgierki również nie przepływały obok przynęty obojętnie. Kiwoki gięły się ku wywierconym otworom, a łupem wędkarzy padały co raz to „większych” rozmiarów okonie i jazgarze, ale na tym ta rywalizacja polega – by złowić ich jak najwięcej. Zawody trwały 3 godziny po czym przystąpiono do wyłonienia zwycięzców. Najlepszym zawodnikiem okazał się kol. Tomasz Świtek, który po raz piąty z rzędu zdobył tytuł „Mistrza Koła” w wędkarstwie podlodowym.

O zwycięstwie zadecydowały 2 większe okonie oraz kilkanaście jazgarzy. Na drugim miejscu znalazł się kol. Michał Łubek, któremu również udało się złapać liczną ilość „pasiastych” i „kolczastych”. Tuż za nimi na zaszczytnym trzecim miejscu uplasował się kol. Krzysztof Rogala. Pozostali uczestnicy zajęli dalsze miejsca. Zawody odbywały się na „żywej rybie”, a więc wszystkie „okazy” zostały wpuszczone ponownie do wody. Zwycięzcom za zdobyte miejsca prezes Koła kol. Mieczysław Ciszewski wręczył okolicznościowe dyplomy oraz upominki w postaci akcesoriów wędkarskich. Na zmarzniętych zawodników po rywalizacji czekało ognisko i gorąca kiełbaska. W miłej, sympatycznej atmosferze zakończono tą specyficzną rywalizacje i życzono sobie wzajemnie lepszych efektów na zawodach podlodowych w przyszłym roku.

Gratulujemy zawodnikom wytrwałości, a zwycięzcom dobrych efektów i zapraszamy na kolejne zawody wędkarskie, tym razem w dyscyplinie gruntowej, które planowane są na 16 kwietnia.