Towarzyskie Zawody Gruntowe o Puchar Zarządu Koła

Dnia 21 sierpnia na suchedniowskim zbiorniku odbyły się Towarzyskie Zawody Gruntowe o Puchar Zarządu Koła. Jak przystało na sierpień pogoda była rewelacyjna i pozwoliła zawodnikom przez te 4 godziny odpocząć przy wędkach we wspólnej rywalizacji.

22 uczestników po wylosowaniu stanowisk udało się ze sprzętem na mniej lub bardziej dogodne „miejscówki”. Jedni mieli więcej cienia, drudzy więcej słońca. Mimo wszystko nikt nie narzekał, a atmosfera była przednia.

Tuż po sygnale sędziowskim wędkarze zarzucili swoje zestawy gruntowe do wody z nadzieją złapania największej ryby zawodów. Mieszanki zawodników były różne. Niektórzy zastosowali tradycyjne, gotowe zanęty, a inni pokusili się o doprawienie baz przeróżnymi dodatkami. W efektach również było różnie. Część zawodników po czterogodzinnej rywalizacji stawiła się do ważenia okazów „o kiju”. Zawodnicy, których mieszanki skutkowały najbardziej w osobach Spadło Łukasz, Serek Tomasz i Polak Bartosz zajęli kolejno pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Kolega Łukasz Spadło zdobywając największą ilość punktów – 1115 zdobył pierwsze miejsce zdobywając tym samym tytułowy Puchar Zarządu.

Niezadowolenie i niesmak wędkarzy, którym nie udało się nic złapać długo jednak nie trwał. Po wytypowaniu kolejnych miejsc przez komisję sędziowską uczestnicy zebrali się pod znanym chyba już wszystkim „dębem”, aby wspólnie przy kiełbasce omówić sprawy mniej, bądź bardziej związane z wędkarstwem.

Dzisiejsze zawody były już ostatnimi zawodami w wędkarstwie gruntowym organizowanymi w roku 2010. Brania dopisywały tylko wybranym, ale zawody można śmiało zaliczyć do jak najbardziej udanych.