Wędkarska impreza najmłodszych z okazji Dnia Dziecka

43Zgodnie z tradycją Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Suchedniowie, zarząd koła zorganizował imprezę w formie zawodów dla najmłodszych pokoleń wędkarzy pt. „Zabawa z wędką”. Pod nazwą tą kryje się kultywowana od kilkudziesięciu lat forma uatrakcyjniania dzieciom ich święta w postaci zawodów wędkarskich połączonych z zabawą, quizami, nagrodami. Impreza w tym roku przypadła na dnia 13 czerwca. Najmłodsi miłośnicy wędkowania zebrali się w tym dniu ze swoimi rodzicami, opiekunami, którzy zwykle wędkują od wielu lat i chcą wprowadzić swoich maluchów od samego początku w wędkarską przygodę. Ciepłe, słoneczne popołudnie pozwaliło zgromadzić nad brzegiem zalewu około setki dzieciaków, aby Ci mogli rywalizować między sobą w zmaganiach z rybkami.

Oficjalne rozpoczęcie miało miejsce o godz. 15:00 na grobli suchedniowskiego zalewu. Uroczystego powitania dokonał prezes koła Mieczysław Ciszewski życząc wszystkim uczestnikom wspaniałej zabawy, przyjemnego relaksu i przede wszystkim uśmiechu na twarzy. Z minuty na minutę przybywało coraz to więcej dzieci, a tym samym rodziców, dziadków, opiekunów. Liczba zgromadzonych osób nad zalewem stale rosła, co wzbudzało u przejeżdżających ulicą Bodzentyńską duże zainteresowanie – wiadomo było, że szykuje się wielki piknik. Po odczytaniu zasad rywalizacji przez kapitana sportowego zawodów wędkarskich Ryszarda Tusznio dzieciaki przystąpiły do rozkładania sprzętu na swoich stanowiskach. Przygotowania trwały do godziny 16:00, po czym sędzia dał sygnał rozpoczynający zawody.

Opiekunowie również mieli frajdę uczestnicząc wraz z maluchami w tej wspaniałej imprezie. Często pomagali im zarzucać zestawy do wody i wypinać głęboko zapięte rybki. Dla co niektórych było to niesamowite wspomnienie minionych lat z wędkarską przygodą. Wszyscy uczestnicy chcieli się pokazać z najlepszej strony, nęcili stanowiska do oporu, ale brania tego dnia nieszczególnie dopisywały. Masa złowionych rybek u większości zawodników była podobna, przez co punktacja była wyrównana. Na haczykach pojawiały się głównie małe płocie, jazgarze, okonie i wzdręgi. Trafiły się również małe leszcze, a największą zdobyczą zawodów był złocistozielony lin o wadze 560g, który zapewnił pierwsze miejsce w swojej kategorii oraz główną nagrodę zawodów Stobieckiemu Piotrowi. Warto dodać, że główną nagrodą zawodów był bardzo dobrej jakości sprzęt wędkarski (wędka + kołowrotek), które zostały ufundowane przez Tadeusza Przygodę.

Do ważenia „okazów” przystąpiono ok. godz. 17:30, po czym komisja sędziowska miała niełatwe zadanie podliczenia wszystkich punktów za złowione okazy i przydzielenia dzieciakom zasłużonych lokat w odpowiedniej kategorii wiekowej. Wyniki prezentowały się następująco:

 

Kategoria dziewcząt: Chłopcy 10 – 13 lat: Chłopcy 5-9 lat:
1. Głowacka Natalia 1. Wilkowski Bartosz 1. Stobiecki Piotr
2. Bober Julia 2. Turski Bartosz 2. Przygoda Karol
3. Michałkiewicz Ola 3. Tusznio Kuba 3. Podniesiński Marcel

 

Czystość środowiska idzie bowiem w parze z etyką wędkarza, dlatego też zorganizowano w międzyczasie krótki quiz ekologiczny z nagrodami, w którym dzieciaki mogły wykazać się wiedzą z dziedziny ochrony środowiska i ekologii. Odpowiedzi były trafne i wyszukane. Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy przekazać najmłodszym co nieco na temat zasad etycznych wędkarza. Mamy nadzieję, że z młodzieży suchedniowskiej wyłonią się w przyszłości prawdziwi wędkarze, którzy być może zastąpią nas w naszej działalności i będą przekazywać kolejnym pokoleniom ten piękny sport, czyli zamiłowanie do wędki.

Dzięki zaangażowaniu wędkarzy naszego koła i wspaniałomyślnym sponsorom tej wspaniałej imprezy, każde dziecko otrzymało paczkę ze słodyczami, a dla najbardziej efektywnych „wędkarzy” oprócz paczek przyznane zostały indywidualne nagrody. Radości było co niemiara, ponieważ i nagrody były wspaniałe, zaś sama postawa dzieci była wielkim podziękowaniem dla osób wspomagających tę imprezę.

Zarząd Koła PZW w Suchedniowie składa serdeczne podziękowania sponsorom, którzy hojną ręką wspomogli tą imprezę, a byli to: BANK SPÓŁDZIELCZY w Suchedniowie, PPHU STOLARZ Państwo Grażyna i Czesław Magdziarz, TELDOM Pan Piotr Karbownik, WOD-GAZ Pan Andrzej Miernik, DELTABUD Pan Krzysztof Łakomiec, DENDRON Pan Przemysław Działak, NSZZ SOLIDARNOŚĆ MARYWIL S.A, ZWK MARYWIL S.A, ZWIĄZEK ZAWODOWY PRACOWNIKÓW MARYWIL S.A, MAXOL, RZEMIOSŁO Pan Henryk Krasowski, PWOD-TKAN Pan Tadeusz Przygoda i Pan Tomasz Pietrasiewicz, PRO-TECH-MIX Pan Tomasz Serek, MEBLO-MARK Pan Marek Kwiatkowski, METALIKA Pani Anna Borowiec, PIEKARNIA JEDYNKA, PH DUO Panowie Jacek i Wiesław Więckowscy, Koło PZW Suchedniów, Pan Burmistrz UMiG Suchedniów Tadeusz Bałchanowski, Pan Ryszard Baumert, Państwo Barbara i Zenon Flantowicz, ELEKTROART Pan Michał Krogulec, Sklep Wędkarski i Serwis Telefonów Komórkowych (Dom Towarowy) Pani Teresa Kamińska, Sklep Wędkarski Pan Cezary Sztando, WYDAWNICTWO „LIWONA”, FUX Pan Michał Białkowski.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałej postawy, życzymy dalszego zaangażowania wędkarską przygodą, rodzicom gratulujemy opiekuńczości nad milusińskimi, a najbardziej skutecznym adeptom sztuki wędkarskiej życzymy w przyszłości miłych i równie sukcesywnych spotkań nad wodą. Do zobaczenia w przyszłym roku!