Relacja z Towarzyskich Zawodów Gruntowych na rozpoczęcie sezonu

Sobotnie popołudnie 24 kwietnia zgromadziło nad brzegami zalewu suchedniowskiego liczną grupę zawodników. Zgodnie z założeniami do zbiórki doszło o godz. 15.00 na „grobli pod Dębem”. Po zapoznaniu się z planem zawodów i zasadami rywalizacji przystąpiono do lokowania się na wylosowanych stanowiskach.

Tuż po rozłożeniu sprzętu zawodnicy przystąpili do punktowego nęcenia w obrębie swojego rewiru, tak by te większe rybki miały na kolacje pokaźne menu, a w międzyczasie trafiały się te mniejsze okazy. Już przed samym startem można było wnioskować po niezwykle dopisującej aurze, że będą dobre wyniki.

Zdecydowana większość zawodników wędkowała na „drgającą szczytówkę” obierając delikatne zestawy. Dominowały pickery i feedery. Zawodnicy stosowali przeróżne zanęty od tych jaśniejszych do zupełnie ciemnych, które były uzupełnione różnymi dodatkami i specyfikami po to, aby wyjść z rywalizacji zwycięsko. Wśród rybich przysmaków na haczyku przeważała pinka i biały robak, skuteczność zapewniały również robaki czerwone, kukurydza, ochotka, a także makaron.

Delikatny podmuch ciepłego wiosennego wiatru wprawiał lustro wody w delikatną falę jednocześnie niosąc ze sobą woń zanęt pomiędzy sąsiednimi stanowiskami. Bardzo ważny był skład i zapach mieszanki, gdyż nieodpowiednio dobrane składniki, bądź urozmaicenie składu zbyt dużą ilością dodatków mogło zaskutkować brakiem wyników.

Koszyki i sprężyny poszły w ruch, a wraz z nimi przygotowane wcześniej przez wędkarzy dobrane do potrzeb dominujących ryb przysmaki w postaci smużących się w wodzie mieszanek. Już niedługo po starcie szczytówki zawodników charakterystycznie uginały się pod atakiem płoci, która dominuje w suchedniowskim akwenie. W siatkach zawodników znalazły miejsce głównie małe i średnie ryby. Dominowały płocie i krasnopióry, a największą rybą dzisiejszych zawodów był złocistozielony lin o długości 40 cm, który zapewnił jednemu z zawodników pierwszą lokatę.

Połów metodą gruntową cieszy się wśród wędkarzy niezwykle wysoką popularnością. W dzisiejszych zawodach startowało 23 zawodników. Wędkarskie zmagania trwały do godz. 19:00 po czym przystąpiono do ważenia okazów i wytypowania zwycięzców.

Na pierwszym miejscu ulokował się Piotr Konefał z łączną ilością punktów 1320, tuż za nim drugą lokatę objął Paweł Bilski – 1140 pkt., a trzecie miejsce zdobył Marek Żmijewski – 920 pkt.

Po zapisaniu punktacji wszystkie złowione rybki trafiły do zalewu, aby na kolejne zawody mogły zaprosić swoje starsze rodzeństwo. Podczas tych rozpoczynających sezon wędkarski towarzyskich zmagań panowała sympatyczna i przyjazna atmosfera. Na zakończenie zawodów Zarząd Koła zorganizował dla uczestników ognisko z pieczeniem kiełbasek, by jeszcze bardziej umilić atmosferę.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom za wędkarską postawę i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach. Jednocześnie zapraszamy wszystkich sympatyków połowu ryb drapieżnych na spinningowe zawody o mistrzostwo Koła, które tradycyjnie odbędą się dnia 1 maja.

Towarzyskie Zawody Gruntowe na rozpoczęcie sezonu – 24.04.2010r.

1. Piotr Konefał – 1320 pkt.
2. Paweł Bilski – 1140 pkt.
3. Marek Żmijewski – 920 pkt.