VII Maraton Karpiowy – wyniki

W dniach 13 – 16 czerwca nad zalewem w Suchedniowie odbył się VII Maraton Karpiowy – zawody drużynowe. Dwu oraz trzyosobowe zespoły rywalizowały między sobą przez niespełna cztery dni.

Do klasyfikacji zaliczały się karpie o wadze od 5 kg wzwyż. Łowiono na obszarze niemal całego zbiornika z wyłączeniem stanowisk „pod dębami”, cypla oraz ośrodka OSiR.

Zawody rozpoczęto od spotkania organizacyjnego, które miało miejsce o godz. 11:00 pierwszego dnia zawodów na skarpie przy ul. Dawidowicza, gdzie powitano zgromadzonych wędkarzy i przedstawiono zasady rywalizacji – te są niezmienne od kilku minionych zawodów karpiowych. Do najważniejszych należały – zakaz wywozu zestawów, połów na dwie wędki przez każdego z zawodników, obowiązek posiadania maty oraz worków karpiowych.

W ostatecznych wynikach liczyły się trzy ryby o największej wadze. Po wylosowaniu stanowisk, których było 18 zawodnicy udali się na miejsce przygotować swoje stanowiska. Następnie sędzia nadał sygnał rozpoczynający zawody. Łowiono do niedzieli do godz. 9:00.

Ryba brała słabo, choć kilku drużynom udało się wywalczyć miejsce na podium.

Wyniki prezentowały się następująco:

1. Maciej Kosiorek, Tomasz Czarnecki – 22,780 kg

2. Paweł Kutwin, Jan Kozłowski – 19,420 kg

3. Michał Klepacz, Bartłomiej Drabik – 15,720 kg (+ Big Fish)

Zawody zakończono na cyplu pod dębem. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, okolicznościowe dyplomy, a także sprzęt/akcesoria karpiowe oraz bony rabatowe do sklepu wędkarskiego Karpiowa Chata (Karpiowa Chata – Sklep Wędkarski).

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i zapraszamy na kolejną edycję maratonu karpiowego, która odbędzie się już we wrześniu.