Spinningowe Grand Prix Okręgu Kielce

W niedzielę 23 czerwca nad suchedniowskim zbiornikiem odbyło się Spinningowe Grand Prix Okręgu Kielce. Najlepsi zawodnicy z kół wędkarskich okręgu kieleckiego rywalizowali ze sobą w połowie ryb na spinning. Organizację tegorocznego Spinningowego GPO powierzono Zarządowi Koła PZW w Suchedniowie.

Zawody rozpoczęto o godz. 6:30 zbiórką organizacyjną na skarpie przy ul. Dawidowicza, gdzie uczestników przywitał kol. Rafał Kutwin, prezes miejskiego Koła wraz z komisją sędziowską, w której w skład wchodzili:

– Pan Waldemar Miernik, sędzia główny

– Pan Grzegorz Szumielewicz, sędzia sektorowy

– Pan Piotr Żmijewski, sędzia sektorowy

– Pan Michał Łubek, sędzia sektorowy

– Pan Piotr Sitarski, sędzia sektorowy

Na miejscu przedstawiono zasady rywalizacji – obowiązywało korzystanie z haków bezzadziorowych, zgodnie z panującymi przepisami dot. połowu na spinning na zbiornikach typu „złów i wypuść”. Brodzenie było zakazane. W dalszej kolejności przystąpiono do losowania stanowisk.

Sektor A, rozpoczynający się u wlotu rzeki Kamionki do zbiornika wydzielony był dla kategorii „junior”. Sektor B stanowiła większa część wschodniego brzegu zbiornika. Sektor C stanowił niemal cały północny brzeg zbiornika od strony osiedli (przy ul. Dawidowicza). Sektor D przypadł na tzw. „groblę”, czyli zachodni brzeg zbiornika. Na każdy z wyznaczonych sektorów przypadał jeden sędzia, co zapewniło sprawne działanie.

Po wydaniu sygnałów sędziowskich zawodnicy w 15-sekundowych odstępach czasowych przemieszczali się na stanowiska w obrębie wylosowanego sektora. Łowiono głównie sandacze, szczupaki i okonie. Rywalizacja trwała do godz. 12:30, po czym przystąpiono do przeliczenia wyników, a te prezentowały się następująco:

Miejsca na podium (kat. senior):

1. Krzysztof Pałucki, Koło Skarżysko Miasto, Stanowisko B9, punkty 1830, 1 pkt sektorowy

2. Alan Kochanowski, Koło Kielce Iskra, Stanowisko C15, punkty 1250, 1 pkt sektorowy

3. Albert Gręda, Koło Amur Kielce, Stanowisko D25, punkty 1100, 1 pkt sektorowy

Miejsca na podium (kat. junior):

1. Michał Fulara, Koło Ostrowiec Miasto, Stanowisko A4, punkty 1050, 1 pkt sektorowy

Pozostałe miejsca (kat. senior):

4. Emil Kania, Koło Skarżysko Miasto, Stanowisko B2, punkty 1330, 2 pkt sektorowe

5. Mariusz Frankowicz, Koło Morawica, Stanowisko D23, punkty 950, 2 pkt sektorowe

6. Tomasz Snochowski, Koło Radoszyce, Stanowisko B5, punkty 800, 3 pkt sektorowe

7. Maciej Zawadzki, Koło Amur Kielce, Stanowisko D27, punkty 550, 3 pkt sektorowe

8. Paweł Cieciora, Koło Brody, Stanowisko B1, punkty 700, 4 pkt sektorowe

Pozostali zawodnicy nie złowili ryby klasyfikującej się do wyników.

Zwycięzcom zawodów wręczono okolicznościowe puchary i dyplomy.

Po zawodach na wszystkich czekał gorący dwudaniowy posiłek. Ze względu na niewielką powierzchnię zbiornika i jego charakterystyczne ukształtowanie ciężko jest organizować zawody tej rangi, jednak mimo podjętego trudu i zrozumienia zawodników udało się, za co dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, sędziom za czujne i sprawne działanie w sektorach, zawodnikom za współzawodnictwo oraz Okręg PZW w Kielcach za zaufanie i powierzenie organizacji zawodów Grand Prix naszemu Kołu.