Towarzyskie Zawody Spławikowe – 19.08.2023 – wyniki

W minioną sobotę 19 sierpnia nad miejskim zalewem miały miejsce Towarzyskie Zawody Spławikowe. Pomimo upałów i prawdopodobieństwa wystąpienia burzy frekwencja dopisała.

W wędkarskiej rywalizacji, która rozpoczęła się o godz. 14:00 brało udział łącznie 25 osób, w tym dwie kobiety, dwóch juniorów i dwudziestu jeden mężczyzn.

Prezes Koła Rafał Kutwin powitał zgromadzone osoby, a sędzia Michał Łubek wraz z kapitanem sportowym Mariuszem Adamczykiem przedstawili zasady rywalizacji. W skrócie – połów na jedną wędkę metodą spławikową, zgodnie z ujednoliconymi wytycznymi dot. wymiarów ochronnych obowiązujących podczas zawodów w Okręgu Kielce.

Po wylosowaniu stanowisk, zawodnicy mieli ok. godziny na przygotowanie się do połowu. Łowiono od 15:00 do 19:00 w jednej turze przez 4 godziny. Zawodnicy ulokowani byli od wlotu rzeki, aż do miejscowego parku.

Tuż po sygnale rozpoczynającym zawody pierwsze zestawy trafiły do wody. Dominującym gatunkiem były drobne płocie i leszcze (brak wymiaru ochronnego), a także wzdręgi (wymiar 15 cm).

O godz. 19:00 komisja sędziowska rozpoczęła ważenie.

W kategorii senior, wśród mężczyzn pierwsze miejsce objął Dominik Ciszewski z wagą 5305 g – warto wspomnieć, że objął on tytuł Spławikowego Mistrza Koła w wiosennych zawodach. Drugie miejsce zajął Paweł Kowalik z wagą 4050 g. Na trzecim miejscu był Mariusz Kazimierowicz, który złowił 3770 g ryb.

Wśród juniorów pierwszy był Adrian Kopeć z wynikiem 1915 g., tuż za nim drugie miejsce objął Ksawery Ślusarczyk z wynikiem 665 g.

Pośród kobiet zwyciężyła Ola Adamczyk z wynikiem 1350 g, zaś druga była Małgorzata Szrauncer z wynikiem 120 g.

Po wręczeniu nagród i dyplomów uczestnicy imprezy przenieśli się na cypel „pod dębami”, gdzie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym i zapraszamy na kolejne zawody, które odbędą się w dniach 2-3 września w dyscyplinie „gruntowej” – Towarzyskie Nocne Zawody „Open”. Zapisy oraz więcej informacji u kap. sportowego pod nr 500 045 851.