Spinningowe Mistrzostwa Koła 2023 – wyniki

spinningowe mistrzostwa kola pzw suchedniow

W Suchedniowie wędkarską majówkę rozpoczęto od Spinningowych Mistrzostw Koła. Niedziela, pierwszego maja przywitała nas rześkim, słonecznym porankiem. Od tego dnia, zgodnie z regulaminem naszego Okręgu Kielce można łowić szczupaki.

O godz. 7:00 na cyplu pod dębem stawiło się osiemnaścioro wędkujących metodą spinningową (w tym trzech juniorów i dwie kobiety).

Kap. sportowy kol. Mariusz Adamczyk wraz z sędzią zawodów kol. Michałem Łubkiem przywitali zgromadzone osoby i przedstawili zasady rywalizacji – połów zgodnie z RAPR; po złowieniu wymiarowej ryby należało zrobić jej zdjęcie na tle miarki sygnowanej numerem przypisanym podczas losowania do każdego z zawodników i zawodniczek. Następnie należało rybę uwolnić zgodnie z zasadą „złów i wypuść” obowiązującą na zbiorniku. Łowić można było na całym zalewie z brzegu (z wyłączeniem tarliska).

Ryba tego dnia była kapryśna. Część wędkujących zdecydowała się na lżejsze zestawy typu „ultra light”, „dropshot” z przynętami mniejszych rozmiarów z zamiarem połowu okonia. Była to słuszna decyzja, ponieważ to okoniami wywalczono wyniki w zawodach.

Zawody trwały do godziny 11:00, po czym przystąpiono do podliczenia punktów za złowione okazy.

Po przeliczeniu centymetrów na punkty ustalono zwycięzców tegorocznych mistrzostw.

Tegorocznym Spinningowym Mistrzem Koła został kol. Rafał Kowalik (okoń 30 cm.), II miejsce objęła Agnieszka Barańska (okoń 26 cm), zaś III miejsce zajęła Aleksandra Adamczyk (okoń 26 cm).

W kategorii „junior” pierwsze miejsce zajął Wojciech Niziołek, drugi był Igor Dąbrowa, a trzecie miejsce objął Jakub Fiślak.

Zawodniczki i zawodnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i puchary, po czym zakończono zawody.