Wyniki Otwartych Towarzyskich Zawodów Gruntowych

W niedzielę 6 września nad zalewem w Suchedniowie odbyły się Otwarte Towarzyskie Zawody Gruntowe z okazji jubileuszu 65-lecia powstania Koła PZW w Suchedniowie.

O godz. 6:00 rano dwudziestu dwóch uczestników zebrało się nad miejscowym zbiornikiem, gdzie przystąpiono do losowania stanowisk. Na przygotowanie się zawodnicy mieli czas do godz. 7:00, po czym przystąpiono do rywalizacji.

Zawody te były kontynuacją minionych zawodów gruntowych nocnych, które zostały przerwane ze względu na burzę. Łowiono zgodnie z RAPR metodą gruntową, a połów odbywał się na dwie wędki.

Złowione ryby po zważeniu wracały do wody w dobrej kondycji – większe ryby ważono i wypuszczano zaraz po złowieniu, pozostałe trzymano w siatkach na czas zawodów.

Choć ryba nie była zbyt aktywna, to po blisko sześciogodzinnej rywalizacji, większości uczestników udało się zakończyć zawody bez wyniku zerowego. Łowiono głównie drobne leszcze, płocie. Trafiło się również kilka karpi, a nawet karaś pospolity (złocisty).

Zawodnicy z największą ilością punktów otrzymali bony pieniężne na zakup sprzętu wędkarskiego.

Wyniki prezentowały się następująco:

1. Grzegorz Malicki – 4560 pkt (32 szt.)

2. Maciej Kosiorek – 3810 pkt (15 szt.)

3. Rafał Matysek – 3650 pkt (1 szt.)

4. Edyta Pająk – 3245 pkt (27 szt.)

5. Tomasz Osóbka – 2565 pkt (1 szt.)

6. Jakub Fiślak – 2190 pkt (17 szt.)

Największą rybę zawodów (karpia) złowił kol. Rafał Matysek, zdobywca III miejsca. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i zapraszamy na kolejne zawody wędkarskie, tym razem w dyscyplinie spinningowej, które odbędą się 18 października.