Kłusownik nad zalewem w Suchedniowie

W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych Społeczna Straż Rybacka dostała informację, że jeden z wędkujących od strony ul. Dawidowicza przetrzymuję rybę (szczupaka) w siatce, naruszając tym samym zakaz zabierania ryb panujący na zbiorniku.

Informacja ta dotarła z kilku niezależnych źródeł – zarówno od wędkujących przebywających w tym czasie na łowisku, jak i od stażnika SSR przebywającego nad zalewem. Na miejsce został wezwany patrol Policji oraz członkowie Społecznej Straży Rybackiej.

Jak się okazało wędkujący nie miał uprawnień do połowu, a ryba którą złowił była niewymiarowa (szczupak 40 cm). Kłusownik został ukarany mandatem karnym przez Policję, a sprawa została przekazana dalej organom PZW celem dalszego postępowania.

Dziękujemy wędkującym za czujność i mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się utrzymać jeden z najbardziej łownych zbiorników PZW w regionie. 🐟🐟🙏🙏🦆