Trwa opuszczanie wody ze zbiornika w Suchedniowie

W piątek 24.03.2017 w suchedniowskim magistracie podjęto decyzję o rozpoczęciu spuszczania wody z zalewu w Suchedniowie. Na spotkaniu w którym uczestniczyli m.in. burmistrz UMiG Cezary Błach, dyrektor ZO PZW w Kielcach Czesław Grychowski, prezes Koła PZW w Suchedniowie Mieczysław Ciszewski oraz członkowie Koła PZW w Suchedniowie omawiano kwestie odłowu ryb ze zbiornika w celu przewiezienia ich do innych zbiorników dzierżawionych przez Polski Związek Wędkarski.

Pomimo tego, że do dziś gmina nie otrzymała jeszcze gwarancji dofinansowania podjęto decyzję o spuszczeniu wody, gdyż prace związane ze spuszczeniem wody, osuszeniem i odmuleniem dna zbiornika muszą zakończyć się w tym roku. Dno zbiornika musi obeschnąć na tyle, aby możliwy był wjazd ciężkim sprzętem.

W poniedziałek dn. 27.03.2017 rozpoczęto spuszczanie wody, które potrwa ok. dwóch tygodni. W międzyczasie ekipa rybacka wynajęta przez kielecki Zarząd Okręgu PZW wraz z pomocą członków Koła PZW w Suchedniowie przystąpi do odłowu ryb. Wody ubywa w dość szybkim tempie. Już dziś ponad połowa zbiornika odkrywa dno. Tym samym widać jak konieczna jest rewitalizacja zbiornika wybudowanego w latach 70-tych.

Zdjęcia: