Towarzyskie Zawody Spinnigowe – 1.05.2013

4Dnia 1 maja na suchedniowskim zbiorniku odbyły się Towarzyskie Zawody Spinningowe. Rokrocznie organizowana rywalizacja cieszy się dużą popularnością. Na zbiórce zawodników o godz. 6:00 stawiło się 23 uczestników. Prezes Koła kol. Mieczysław Ciszewski powitał zgromadzonych zawodników życząc jak najlepszych wyników. Kapitan sportowy kol. Tadeusz Przygoda przedstawił zasady rywalizacji, w tym zasady punktowania za poszczególny gatunek ryby.

Tegoroczne zawody spinningowe odbyły się na żywej rybie w myśl zasady „Catch and Release” (Złów i wypuść) związanej z ochroną ryb na polskich wodach. Idea ta ma wielu zwolenników, lecz niestety równie liczne grono przeciwników, o czym można szerzej poczytać na znanych forach i portalach wędkarskich. Przez ok. 3 godziny zawodnicy starali się o jak najlepsze efekty, próbując przechytrzyć szczupaka, najpopularniejszego drapieżnika polskich wód. Z dniem 1 maja traci on po odbytym tarle swą ochronę, przez co możliwy jest jego połów. Ryby tego dnia niestety słabo żerowały. Trafiały się sporadycznie niewymiarowe okazy okoni i szczupaków. Zawodnicy mieli możliwość połowu na całym zbiorniku z wyłączeniem tarliska. Zabronione było brodzenie.

Jedynie dwóm zawodnikom udało się uzyskać punktowane miejsca w klasyfikacji. Kol. Michał Łubek z wymiarowym szczupakiem, zdobył pierwszą lokatę (850 pkt.). Drugie miejsce objął kol. Rafał Waldon z okoniem 23 cm (150 pkt.). Zwycięzcy otrzymali wędkarskie upominki i dyplomy.

Towarzyskie Zawody Spinningowe – 1.05.2013 r.

1. Michał Łubek – 850 pkt.
2. Rafał Waldon – 150 pkt.
3. —