Towarzyskie Zawody Gruntowe na rozpoczęcie sezonu 2013

13Dwudziestu wędkarzy suchedniowskiego Koła Wędkarskiego rywalizowało między sobą w dyscyplinie gruntowej na Zawodach Towarzyskich rozpoczynających sezon wędkarski. Co prawda, dla wielu wędkarzy sezon trwa cały rok, a więc nie rozpoczyna się, ani nie kończy, ale za oficjalną datę przyjmuję się okolice kwietnia, kiedy presja wędkarska znacząco wzrasta.

Kap. sportowy kol. Tadeusz Przygoda powitał zgromadzone osoby, przedstawił regulamin rywalizacji, po czym przystąpiono do losowania stanowisk. Zawody odbywały się „na żywej rybie” – po zakończonych połowach i zważeniu przez komisję sędziowską zwracano im życie. Na czas zawodów zdjęto limity ilościowe, natomiast pozostałe ograniczenia RAPR były obligatoryjne. Warto nadmienić, że w bieżącym roku zdjęto wymiary ochronne na płoć i leszcza.

Od godz. 14:30 do godz. 19:00 w jednej turze zawodnicy starali się o jak najlepsze wyniki. Pogoda była sprzyjająca podobnie jak efekty połowów. Niemal każdy z zawodników zatopił siatkę w wodzie. W większości były to leszczyki i płotki, ale trafiały się również pojedyncze sztuki lina, karpia, czy jazia.

Najwięcej punktów zdobył kol. Łukasz Spadło (2440 pkt.), zajmując tym samym pierwszą lokatę. Tuż za nim na drugim miejscu, z niewiele mniejszą ilością punktów (2420 pkt.) uplasował się kol. Konrad Pająk. Trzecie miejsce objął kol. Marcin Kamiński (2120 pkt.). Dodatkową lokatę za największą rybę zawodów zdobył kol. Zdzisław Pająk (1960 pkt.) – leszcz 770 gr.

Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody w postaci akcesoriów wędkarskich. Dla uczestników przygotowano pod koniec zawodów ognisko z ciepłym posiłkiem.

Towarzyskie Zawody Gruntowe na rozpoczęcie sezonu wędkarskiego – 27.04.2013 r.

1. Łukasz Spadło – 2440 pkt.
2. Konrad Pająk – 2420 pkt.
3. Marcin Kamiński – 2120 pkt.