Zawody Spinningowe o Mistrzostwo Koła 2012

14Dnia 1 Maja suchedniowscy zwolennicy spinningu mieli okazję rywalizować między sobą o tytuł Mistrza Koła w Zawodach Spinningowych, które odbywają się co roku w pierwszym dniu po zakończonym okresie ochronnym szczupaka. Około godz. 6:00 zgodnie z planem zorganizowano zbiórkę w parku przy zaporze, gdzie stawiło się 35 zawodników (wzrost o pięciu zawodników względem ubiegłego roku). Kapitan sportowy zawodów wędkarskich kol. Ryszard Tusznio przedstawił zebranym zasady rywalizacji w tym m. in., punktację za określony gatunek oraz dozwolone wymiary ochronne (Przypomnijmy dwa najbardziej oczekiwane gatunki: Okoń – 18cm, Szczupak 50cm). Połów dozwolony był na całym zbiorniku po obejściu przez zawodnika całej linii brzegowej.

Jak na wiosenny dzień aura przypominała bardziej jeden z upalnych, wakacyjnych dni, bowiem temperatura utrzymywała się od kilku dni w okolicach 25C. Przez około pięć godzin zawodnicy starali się o połów drapieżników, lecz w większości przypadków – bezskutecznie. Tego dnia zawodnicy szczęścia nie mieli. Nie pomagały zmiany przynęt, ich kolorów, rodzajów, wielkości. Jedynie nielicznym udało się złowić niewymiarowe okazy szczupaków i okoni. Jedyną rybą liczoną w punktacji na tegorocznych zawodach był 19 – centymetrowy okoń złowiony na herbacianego twistera przez kol. Marcina Dulębę, który jednocześnie został zwycięzcą zawodów – gratulujemy. Wyrazy uznania należą się również dla najmłodszego uczestnika zawodów, 11 – letniego Kacpra Gałczyńskiego, który nie zniechęcił się kilkugodzinnym spinningowaniem i wytrwale rywalizował z pozostałymi zawodnikami.

Pomimo braku oczekiwanych efektów zawody jak najbardziej można zaliczyć do udanych. Przebiegły one w miłej, wędkarskiej atmosferze. Zapraszamy do udziału w kolejnych zawodach wędkarskich, które odbędą się 20 maja – tym razem w dyscyplinie spławikowej.