Spinningowe Mistrzostwa Koła 2018

Dnia 5 maja spinningiści z Koła PZW w Suchedniowie mieli okazję rywalizować między sobą o tytuł Mistrza Koła na zawodach, które odbyły się w Mostkach (ze względu na wyłączenie zbiornika w Suchedniowie z połowu ryb). O godz. 6:30 nad brzegiem zbiornika odbyła się zbiórka zawodników, gdzie przedstawiono zebranym zasady rywalizacji w tym m. in., punktację za określony gatunek. Połów odbywał się zgodnie z zasadą no kill (po złowieniu wymiarowej ryby należało ją sfotografować na tle miarki, po czym ryba wracała do wody).

Przez około trzy godziny zawodnicy starali się złowić wymiarowy okaz, lecz bezskutecznie. Tego dnia zawodnicy szczęścia nie mieli. Nie pomagały zmiany przynęt, ich kolorów, rodzajów, wielkości. Jedynie nielicznym udało się złowić niewymiarowe okazy szczupaków i okoni. Warto dodać, że dwóm zawodnikom niewiele zabrakło, by zdobyć czołowe miejsca (okoń 19,5 cm – wymiar 20 cm, szczupak 48 cm – wymiar 50 cm).

Pomimo braku oczekiwanych efektów zawody jak najbardziej można zaliczyć do udanych. Przebiegły one w miłej, wędkarskiej atmosferze.

Zapraszamy do udziału w kolejnych zawodach wędkarskich, które odbędą się 20 maja – tym razem w dyscyplinie spławikowej. O miejscu i godzinie zbiórki poinformujemy niebawem.