Relacja ze Spinningowych Mistrzostw Koła

1 maja jak co roku nad suchedniowskim zbiornikiem Koło PZW w Suchedniowie zorganizowało Spinningowe Zawody o Mistrzostwo Koła. O godz. 6:00 nad brzegami miejscowego zbiornika zawodników przywitali organizatorzy. Sędzia zawodów kol. Michał Łubek przedstawił zasady rywalizacji, a m. in obowiązujące na czas zawodów wymiary ochronne oraz punktacje za poszczególne gatunki ryb. Zawody odbywały się na żywej rybie w myśl zasady „Złów i wypuść”. Złowione zdobycze należało sfotografować w obecności świadka – wędkarza na tle miarki, a następnie wypuścić je w dobrej kondycji z powrotem do wody. Na podobnej zasadzie przebiegają już od pewnego czasu pozostałe rodzaje zawodów w suchedniowskim Kole Wędkarskim.

Aura na zawodach sprzyjała, choć było pochmurnie. Ryby również współpracowały z przynętami zawodników. Przez ok. 3,5 godziny zawodnicy „spinningowali” na terenie całego zbiornika stosując różnego rodzaju przynęty sztuczne. Do ciekawostek można zaliczyć efekty dwóch zawodników, którym udało się złowić ryby spokojnego żeru metodą stosowaną do połowu ryb drapieżnych. Prezes Koła kol. Mieczysław Ciszewski biorący udział w zawodach złowił płotkę na błystkę obrotową (fot.), natomiast kol. Tadeuszowi Odzimkowi udało się złowić leszcza.

Przez cały okres rywalizacji zawodnikom trafiały się niewielkich rozmiarów szczupaki, a trzem zawodnikom udało się złowić wymiarowe sztuki. Okaz złowiony przez kol. Grzegorza Łapkę okazał się największą rybą zawodów (szczupak 56 cm), a tym samym kol. Grzegorz Łapka został tegorocznym Spinningowym Mistrzem Koła plasując się na podium z pierwszym miejscem i sumą punktów równą 800 (szczupak punktowany za 500 pkt + 6 x 50 pkt za każdy kolejny centymetr ponad wymiar).

Drugie miejsce, a tym samym tytuł Spinningowego V-ce Mistrza Koła zajął kol. Jarosław Wąsowski, któremu udało się złowić okonia o wymiarze 23 cm. Trzecią lokatę objął kol. Rafał Kowalik, który złowił wymiarowego okonia (na czas zawodów spinningowych obowiązywał wymiar ochronny dla okonia – 18 cm).

Zwycięzcy zawodów zostali obdarowani okolicznościowymi pucharami przez organizatorów, po czym zakończono rywalizację.