Nocne Zawody Gruntowe – wyniki

7Piętnastu wędkarzy suchedniowskiego Koła PZW brało udział w Towarzyskich Nocnych Zawodach Gruntowych, które miały miejsce w miniony weekend z 9 na 10 sierpnia.

Kap. sportowy kol. Tadeusz Przygoda powitał wędkarzy i przedstawił regulamin rywalizacji. Następnie przystąpiono do losowania stanowisk na brzegu wzdłuż grobli. Pogoda na zawodach dopisała, choć koło północy zbierały się burzowe chmury, które szybko zniknęły za horyzontem.

Brania był dość dobre i częste, dzięki czemu zawodnicy nie mieli pustych siatek. W większości były to leszcze. Nad ranem komisja sędziowska zważyła złowione okazy, po czym wytypowano zwycięzców.

Spośród wszystkich zważonych ryb największy okaz złowił kol. Leszek Matla – leszcza o wadze 495g. Wędkarz został nagrodzony w kategorii największa ryba zawodów. Wyniki pozostałych zawodników były następujące:

Pierwsze miejsce zajął kol. Łukasz Spadło, który przez całą noc złowił niemal 5kg ryb (4746 g). Drugie miejsce przypadło dla kol. Andrzeja Materka, który złowił ryb o wadze 3846 g. Trzecie miejsce zajął natomiast kol. Jarosław Cieślik z sumą 2442 punktów.

Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz akcesoria wędkarskie.

 

Towarzyskie Zawody Gruntowe Nocne – 09/10.08.2014 r.

1. Łukasz Spadło – 4746 pkt.
2. Andrzej Materek – 3846 pkt.
3. Jarosław Cieślik – 2442 pkt.