Towarzyskie Zawody Gruntowe Nocne o największą rybę – wyniki

83 sierpnia miejscowi wędkarze spotkali się nad suchedniowskim zbiornikiem na drugich już w tym roku nocnych zawodach gruntowych. Tym razem była to rywalizacja o największą rybę zawodów, a więc w klasyfikacji liczył się tylko jeden złowiony okaz każdego z zawodników.

Na zbiórce o godz. 19:00 pojawiło się 14 wędkarzy. Zawodnicy zostali ulokowani nad brzegiem wzdłuż grobli z wyłączeniem placu „pod dębem”. Po wylosowaniu numerków odpowiadających numerom stanowisk zawodnicy udali się na nie ze sprzętem, po czym przystąpiono do połowów. Większość zawodników nastawiła się na metodę z zanętnikiem (feeder), zaś pozostała część polowała na większego drapieżnika stosując jako przynętę tzw. „martwą rybkę”. Ci drudzy szczęścia nie mieli bowiem przez 11 godzin połowów nie udało się złowić żadnego większego drapieżnika. Rybami dominującymi na zawodach były za to leszcze, które wchodziły w porze nocnej w zanęcony rewir zawodników dużymi ławicami. Niestety łowione okazy nie odróżniały się zbytnio wielkością jeden od drugiego przez co komisja sędziowska miała trudne zadanie w wytypowaniu tych największych.

O świcie zważono najokazalsze sztuki, po czym wytypowano zwycięzców. Pierwsze miejsce w klasyfikacji objął kol. Jacek Działak z sumą punktów 559 (największa ryba zawodów – leszcz 559 g). Drugie miejsce zajął kol. Krystian Pająk (leszcz – 506 g), zaś trzecie miejsce przypadło dla kol. Konrada Pająka (leszcz – 461 g). Wytypowani zwycięzcy otrzymali upominki w postaci akcesoriów wędkarskich. Zawodnikom dziękujemy za uczestnictwo w zawodach i zapraszamy do zapisów na wycieczkę wędkarską nad rzekę Wisłę, która odbędzie się dnia 17 sierpnia.

Towarzyskie Zawody Gruntowe Nocne – 3.08.2013 r.

1. Jacek Działak 559 pkt.
2. Krystian Pająk 506 pkt.
3. Konrad Pająk 461 pkt.