Towarzyskie Nocne Zawody Gruntowe – wyniki

3W miniony weekend odbyły się Towarzyskie Zawody Nocne w dyscyplinie gruntowej. Dwudziestu trzech zawodników rywalizowało między sobą przez blisko 12 godzin (od godz. 18:00 do 6:00 rano).

Na zbiórce zawodników o godz. 18:00 kapitan sportowy kol. Tadeusz Przygoda przedstawił zebranym zasady rywalizacji, poinformował o obowiązujących wymiarach oraz punktacji po czym przystąpiono do losowania stanowisk. Zawodnicy byli ulokowani po jednej stronie zbiornika wzdłuż grobli. Pogoda tego dnia była kapryśna, jednak przelotny deszcz nie przeszkodził zawodnikom w połowach.

Efekty pojawiły się u większości zawodników. Do siatek trafiały głównie leszczyki i płocie. Łowiono głównie na pinki i białe robaki. W miłej atmosferze spędzono tą wędkarską, wakacyjną noc. O godz. 6:00 po zakończonych połowach komisja sędziowska zważyła okazy zawodników, po czym każdej z ryb zwrócono wolność. Najlepszym zawodnikiem okazał się Rafał Gierej (4560 gr.) zdobywając tym samym pierwszą lokatę. Drugie miejsce przypadło dla kol. Janusza Andre (2100 gr.), zaś na trzecim miejscu ulokował się kol. Andrzej Materek (1760 gr.). Dodatkowe miejsce zajął kol. Paweł Bilski za największą rybę zawodów (leszcz 400 gr.). Zwycięzcy otrzymali upominki w postaci akcesoriów wędkarskich.

Po zakończeniu połowów przygotowano dla zawodników ognisko z gorącą kiełbaską. Dziękujemy zawodnikom za przybycie i życzymy równie dobrych efektów na wycieczce wędkarskiej planowanej na 18 sierpnia.

Towarzyskie Zawody Gruntowe Nocne – 13.07.2013 r.

1. Rafał Gierej – 4560 pkt.
2. Janusz Andre – 2100 pkt.
3. Andrzej Materek – 1760 pkt.