Towarzyskie Nocne Zawody Gruntowe „Open” 2-3.09.2023 – wyniki

W dniach 2-3 września nad suchedniowskim zalewem odbyły się Towarzyskie Nocne Zawody Gruntowe „Open”.

Chęć udziału w zawodach zadeklarowało ok. 60 osób, choć ze względu na niewielką powierzchnię zbiornika, liczba ta została ograniczona do 35 zawodników.

O godz. 16:00 na skarpie przy północnej stronie zbiornika uczestników przywitał prezes Koła Rafał Kutwin, sędzia Michał Łubek oraz kap. sportowy Mariusz Adamczyk. Powitano licznie zgromadzonych wędkarzy, w tym, co trzeba podkreślić siedmiu juniorów!

Przedstawiono zasady rywalizacji – połów metodą gruntową (w tym włosową), zgodnie z obowiązującymi wymiarami i okresami ochronnymi wytyczonymi przez Okręg Kielce.

Łowiono na dwie wędki dowolną metodą gruntową tj. ciężarek, koszyczek, zestaw karpiowy, feeder, picker, method feeder.

Zawodnicy wylosowali swoje miejsca, które usytuowane były wzdłuż brzegu od strony torów oraz brzegu od strony ul. Dawidowicza. Dla juniorów wytypowano szersze stanowiska, aby w bezpiecznych warunkach mogli rywalizować w wędkarskim przedsięwzięciu.

Na przygotowanie stanowisk i sprzętu uczestnicy mieli niespełna godzinę, bowiem o 17:00 wydano sygnał rozpoczynający zawody.

Łowiono różnymi metodami. Część zawodników potraktowała te zawody jako „trening” do nadchodzącego VI Maratonu Karpiowego, który będzie miał miejsce od czwartku w dniach 7-10.09.2023 r. Zawodnicy ci mieli okazję sprawdzić co smakuje karpiom, stosując przynęty różnej wielkości, o różnych smakach – głównie kulki proteinowe, by nie dać „plamy” w nadchodzącym maratonie.

Kolejna część zawodników postawiła na tzw. „method feeder” zakończony zestawem z dumbellsem, a pozostali zawodnicy postawili na tradycyjne zestawy z koszyczkiem zanętowym, zakończone przynętą w postaci białych robaków i pinek.

Aura w niniejszych zawodach była kapryśna. Choć rozpoczęto zawody w słonecznej, bezwietrznej atmosferze, to w środku nocy nad suchedniowskim zbiornikiem nadeszło oberwanie chmury. Ulewny deszcz wraz z porywistym wiatrem nadeszły nagle i nieprzewidywalnie, co skłoniło część zawodników do opuszczenia zawodów przed czasem. Niestety nad wodą można spodziewać się wszystkiego. Całe szczęście – większośc uczestników była przygotowana na taką okoliczność rozkładając wcześniej parasole i namioty karpiowe.

Po porannym ważeniu wytypowano zwycięzców, a byli to:

Seniorzy:

1. Łukasz Miernik – 25080 g

2. Dominik Ciszewski – 21115 g

3. Rafał Kowalik – 20195 g.

Juniorzy:

1. Adrian Kopeć – 13275 g

2. Ksawery Ślusarczyk – 6835 g

3. Antek Adarczyn – 2395 g

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za liczną obecność i zapraszamy na kolejne zawody.