Zawody Spinningowe na zakończenie sezonu

112 Października nad miejscowym zbiornikiem odbyły się ostatnie w tym roku zawody wędkarskie w dyscyplinie spinningowej. Rywalizacja rozpoczęła się o godz. 7:00 zbiórką uczestników przy zaporze, gdzie sędzia wędkarski kol. Michał Łubek omówił zasady rywalizacji.

Do najważniejszych z nich należały wymiary i okresy ochronne najbardziej prawdopodobnych zdobyczy oraz brak możliwości brodzenia, no i oczywiście przyjęty już od dłuższego czasu w naszym Kole podczas zawodów sposób etycznego traktowania ryb – Catch & Release (Złów i wypuść). Wędkarze po złowieniu wymiarowego okazu musieli w towarzystwie wędkarza-sąsiada sfotografować zdobycz z przyłożoną miarką, celem przedstawienia okazu Komisji Sędziowskiej. Wędkowanie było dozwolone na całym zbiorniku z wyłączeniem tarliska.

Część z zawodników udała się w stronę grobli, pozostali zaś postanowili wypróbować swoje sprawdzone przynęty na sąsiedniej części zbiornika. Pogoda sprzyjała zawodnikom, a z braniami również było nie najgorzej. Po trzech godzinach zmagań przystąpiono do klasyfikowania wędkarzy.

Pierwsze miejsce zajął kol. Mieczysław Ciszewski, który tuż po starcie złowił szczupaka o wymiarze bliskim 60 cm. Koledze Dominikowi Ciszewskiemu przyznano drugą lokatę za okonie o wymiarach 32 cm i 20 cm, zaś trzecie miejsce przypadło dla kol. Piotra Konefała za okonia o wymiarze 24 cm. Wyróżnieni zawodnicy otrzymali okolicznościowe upominki i dyplomy.