Ania Kotwica z Suchedniowa na Mistrzostwach Polski Kobiet w Wędkarstwie Spławikowym

2W dniach 18-20 lipca 2014 roku Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Lesznie na zlecenie Zarządu Głównego PZW zorganizował MISTRZOSTWA POLSKI KOBIET w Wędkarstwie Spławikowym na zbiorniku „Balaton” w Miejskiej Górce. Suchedniowianka Anna Kotwica aktualna Mistrzyni Okręgu Kieleckiego po udanych zawodach na szczeblu okręgowym, które odbyły się w Wilkowie wystartowała w Mistrzostwach Polski.

Przygotowania do Mistrzostw rozpoczęły się tuż po debiutanckiej wygranej w zawodach okręgowych. Ania trenowała pod okiem swojego taty oraz kapitana sportowego Koła PZW w Suchedniowie Tadeusza Przygody, którzy włożyli serce i ogrom pracy w przygotowanie suchedniowianki do startu w Mistrzostwach. Treningi rozpoczęły się już w środę i trwały aż do samych Mistrzostw. Dużo wcześniej natomiast rozpoczęły się przygotowania zanęt i sprzętu, a w tym przypadku wszystko musiało być dopięte na ostatni guzik.

Według relacji kapitana sportowego kol. Tadeusza Przygody zawody rangi Mistrzostw Polski przebiegły we wspaniałej wędkarskiej atmosferze. Pragnę serdecznie podziękować Zarządowi Okręgu Koła PZW w Lesznie za doskonałą organizację imprezy, komunikatywność i zaangażowanie, pragnę podziękować również sponsorom, dzięki którym mógliśmy reprezentować nasz Okręg na szczeblu krajowym – mówi Tadeusz Przygoda, kapitan sportowy, trener reprezentantki Okręgu Kieleckiego.

Serdeczne podziękowania dla:

– firmy PPHU Fux p. Michał Białkowski
– firmy UNIMAX S.A. Kielce
– firmy Barakuda Artykuły Wędkarskie p. Pałucka Barbara, p. Pałucki Krzysztof
– firmy KAN-therm Nowoczesne instalacje wodne i grzewcze Kielce
Szczególne podziękowania
– dla Pana Sławomira Kotwicy, kierownika drużyny, ojca reprezentantki,
– dla kierowcy Pana Andrzeja Sieka
oraz dla kolegów wędkarzy:
– dla kol. Jarosława Serka
– dla kol. Andrzeja Miernika z Koła PZW Bodzentyn
– dla kol. Janusza Adamczyka z Koła PZW Zagnańsk
– dla kol. Waldemara Mączki z Koła PZW Skarżysko – Miasto
– dla Pana Tomasza Pietrasiwicza, firma PWOD-TKAN

Ania Kotwica, reprezentantka Okręgu Kieleckiego zajęła ostatecznie 35 miejsce spośród wszystkich startujących zawodniczek z całej Polski – to wielki sukces i doskonały start do dalszych rywalizacji – mówi Tadeusz Przygoda, kapitan sportowy, trener suchedniowianki.

Zdjęcia, charakterystyka łowiska oraz pozostałe informacje znajdują się w poniższych odnośnikach: